PUBG Mobile şampiyonu Moğolistan oldu

PUBG Mobile Dünya Kupası’nın, bu yıl 5’incisi düzenlendi. Oyun dünyasının nabzının attığı turnuvada P.D.P ve World of Wonder Tasarım Yarışması ödülleri de verildi. Turnuvada 2023 yılının en başarılı tasarımcıları Shaztokyo, Al_jalid, Teg_kotya, Quixk, Mobbirdman ve Kadir Deliduman (Kayger) oldu. Final gününde şampiyonluğu ise Moğolistanlı ekip IHC Esports aldı. Türkiye temsilcisi S2G ESPORTS ise on birinci oldu.

ŞAMPİYON MOĞOLİSTAN OLDU

8-9-10 Aralık tarihlerinde İstanbul’da gerçekleşen e-spor organizasyonunun kazananı Moğolistan oldu. IHC Esports, eleme aşamalarında çok zorlanmıştı. Elemeden son sıralarda geçen IHC Esports’a oldu. Son gün ilk 3 yarışına katılan IHC Esports, yine son günkü performansı ile şampiyonluğu almayı başardı. 110 öldürme puanı ve 32 yerleşme puanı alarak toplamda 142 puan ile zirveye ulaştı. Toplamda 3 Milyon dolar ödül havuzu bulunan bu turnuvada, IHC Esports 453 bin 500 dolar kazanarak PUBG Mobile tarihine yazdırdı.

TÜRKİYE’Yİ S2G TEMSİL ETTİ

Türkiye’yi turnuvada temsil eden S2G Esports takımı ise turnuvanın ilk gününü ilk 8’de kapattı. S2G ekibi dünya turnuvasını 11. sırada tamamladı. Türkiye’yi temsil eden ekip 42 bin 500 dolar kazandı.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir