iPhone 15 Pro Max için üzücü iddia: Pili neredeyse aynı kalacak!

Apple, 12 Eylül’de gerçekleştireceği “Wonderlust” etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtacak. Merakla beklenen bu ürünler arasında hiç şüphesiz iPhone 15 serisi de bulunuyor. Yeni akıllı telefonlar ile ilgili şimdiye kadar pek çok bilgi ortaya çıktı.

Yeni akıllı telefonlarda kullanılacak ekran, işlemci, RAM ve depolama kapasitesi dahil pek çok önemli bilgi çoktan sızdırıldı. Bugün ise adı iPhone 15 Pro Max ya da Ultra olacak tepe modelinin pil kapasitesi ikinci defa ortaya çıktı.

iPhone 15 Pro Max / Ultra pil kapasitesi kaç mAh olacak?

Şimdiye kadar güvenilir sızıntı kaynakları tarafından ortaya atılan iddialara göre iPhone 15 Pro Max / Ultra modelinin 4.852 mAh kapasitesinde bir pile sahip olması ve USB Type-C port yuvası ile 33 W hızında şarjı destekleyeceği biliniyordu.

Bugün ise güvenilir tipsterlar arasında yer alan Majin Bu tarafından aktarılan bilgiler, akıllı telefonun bekleyenlerini bir hayli üzdü. Öyle ki iPhone 15 Pro Max / Ultra‘nın 4.422 mAh kapasitesinde bir pile sahip olacağı ortaya atıldı.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan ve akıllı telefon dünyasında ses getiren iPhone 14 Pro Max modelinin pil kapasitesinin 4.323 mAh olduğu göz önünde bulundurulduğunda, iPhone 15 Pro Max / Ultra‘nın yüzde 2 seviyesinde yükseltme içermesi, Apple hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı.

Tabii bu noktada her şeyin mAh’den ibaret olmadığını belirtmek gerekiyor. Zira yazılımın pili verimli şekilde kullanması için yapılacak çalışmalar da oldukça önemli. Bu nedenle pil kapasitesi çok fazla artırılmayıp, verimi yükseltilmiş olabilir.

Elbette bu bilgilerin bir iddia olduğunu belirtelim. Yani gerçek olması kadar iddianın gerçek olmama olasılığı da var. Bu nedenle resmi özellikleri öğrenmek için tanıtım gününe kadar beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

iPhone 15 Pro Max / Ultra beklenen tüm özellikleri;

Özellik Değer
Ekran: 6.7 inç – OLED
2796 x 1290 piksel çözünürlük
120 Hz yenileme hızı
Maksimum 2.500 nit parlaklık
Super Retina XDR, HDR desteği
İşlemci: Apple A17 Bionic
Arka Kameralar: 48 Megapiksel ana kamera, OIS
12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera
12 Megapiksel telefoto kamera, 6x yakınlaştırma
Ön Kamera: 12 Megapiksel, çift lens
RAM: 8 GB
Depolama: 256 GB, 512 GB, 1 TB
Pil: 4.323 mAh
Şarj Hızı: 33 W
İşletim Sistemi: iOS 17
Girişler: USB Type-C
Boyutlar: 159.86 x 76.73 x 8.25 mm
Diğer: Dynamic Island

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir