Kayseri mitingindeki kalabalık Erdoğan’ı mest etti! Alandakilerin sayısını verip Kılıçdaroğlu’na gönderme yaptı

Seçimlere sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, son olarak Kayseri mitinginde vatandaşlarla buluştu.

KALABALIĞI GÖRÜNCE MEST OLDU

Alandaki kalabalığı görünce keyiflendiği gözlenen Erdoğan, “Havalimanından buraya gelene kadar hariç; resmi rakam şu anda bu meydan rekor kırdı, 135 bin kişi burada. Bay bay Kemal, Kayseri ne diyor?” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları;

“Yola çıkarken ilk mitingimizi yine Kayseri’de yapmıştık. Kayseri ile yol arkadaşlığımız farklı. 6 Şubat depremlerini ve artçı sarsıntıları yakından hisseden Kayseri’ye geçmiş olsun diliyorum. Depremzedelerin en çok göç ettiği illerin başından Kayseri geliyor. Kayserililere teşekkür ediyorum. Kayseri 50 bin depremzede kardeşimize evsahipliği yaptı. Kahramanmaraş’ın kardeş şehir olan Kayseri, Maraş’ın yanında oldu.

“YARALARIMIZI SARIYORUZ”

50 bin insanımızı toprağa vermiş olsak da yaralarımızı sarıyoruz. Yıkılacak binaların enkazını kaldırdık. Deprem konutlarının inşasına başladık. 837 bin 500 çadırın, 100 bin konteynerın kurulumunu yaptık. Temeli atılan konut ve köy evi sayısında ise 58 bin 630 sayısına ulaştık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir