Devasa Balinalar, Zulasını Bu 2 Altcoin ile Doldurdu!

Kripto piyasası düşerken, dev yatırımcılar indirimli fiyatları değerlendirmekte geç kalmıyor. Balina izleme botları, milyon doların üzerinde iki büyük altcoin satın alımı gösteriyor.

Balinalar bu iki altcoin’i avlıyor

Cebi bol bir Shiba Inu (SHIB) yatırımcısı, kripto fiyatları düşerken yüz milyarlarca SHIB tokeni kapıyor.

Balina araştırma platformu WhaleStats’ın yeni verileri, en büyük 254’üncü Ethereum (ETH) balinası BlueWhale0073’ın 20 Nisan’da 1.2 milyon dolar değerinde 117 milyar SHIB satın aldığını ortaya koyuyor.

Daha sonra ayrı bir işlemde balina, 2 milyar dolar değerinde 194 milyar SHIB satın alarak balinanın yuttuğu toplam SHIB miktarını 311 milyara çıkardı.

Altcoin balinası, SHIB fiyat düşüşlerini değerlendiriyor

Balina, son SHIB yatırımlarını fiyat 2023 zirvesinden yaklaşık %30 düşerken gerçekleştirdi. SHIB fiyatı, 4 Şubat’ta zirveye ulaştı ve 0,000014 dolara kadar tırmandı. Bununla birlikte, balina, SHIB’leri 0.000011 dolar karşılığında toplamayı başardı.

Kaç tane SHIB yakıldığını takip eden bir protokol olan Shibburn’den alınan yeni veriler, son 24 saat içinde yanma oranının, son 22.375.349 SHIB’nin yakılması nedeniyle yazı yazılırken %69.51 arttığını tespit etti.

Analiz firması IntoTheBlock’a göre, mevcut fiyatlarla Shiba Inu sahiplerinin yalnızca %29’u yeşil renkteyken, %67’si su altında. Buna karşılık, kripto analitik platformu, Dogecoin (DOGE) yatırımcılarının %53’ünün gerçekleşmemiş kazançlara oturduğunu ve %39’unun kırmızı gördüğünü tespit etti.

Balina Dogecoin düşüşünde 12 milyon dolarlık daha satın aldı

Blockchain izleme hizmeti Dogecoin Whale Alert başlangıçta milyonlarca dolar değerindeki büyük DOGE hazinesinin hareketini tespit etti.

Dogecoin Whale Alert, ilk 20 cüzdandan birinin, değeri 12.42 milyon dolardan fazla olan 159.347.709 DOGE’yi başka bir ilk 20 cüzdana aktardığını belirtiyor.

Blockchain araştırma hizmetine göre, derin cepleri olan Dogecoin yatırımcısı, işlemi gerçekleştirmek için 1 dolardan daha az para harcadı. Alıcı cüzdanın şu anda 283.85 milyon dolardan fazla değerinde 3.606.782.314.509 DOGE bakiyesi var.

Satın alımlar, DOGE düşüşünün ortasında geldi

DOGE, yazı yazılırken 0.0803 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre dokuzuncu sıradaki kripto varlığı, haftalık zirvesi olan 0,094 dolardan %17’den fazla düştü.

DOGE’nin fiyat düşüşü ilk olarak Perşembe günü, Elon Musk’a ait SpaceX’in, uçuşundan dört dakika sonra beklenmedik bir şekilde patlayan, çok duyurulan bir test roketini fırlatmasının ardından gerçekleşti. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara bu yazıda yer verdik.

Musk ayrıca şu anda DOGE fiyatını iki yıl boyunca yasa dışı bir şekilde artırdığı ve ardından çökmesine izin verdiği iddiasıyla ilgili yasal bir savaşın ortasında. Ancak Musk’ın avukatları, yıllar boyunca DOGE hakkındaki tweet’lerinin memler veya şakalar olduğu ve Dogecoin’in multi-milyar dolarlık piyasa değerine sahip meşru bir varlık olduğu için davanın reddedilmesi gerektiğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir