CHP, 126 belediye başkan adayını daha açıkladı: Muharrem Erkek Çanakkale’de, Fethi Yaşar Yenimahalle’de aday

T24 Ankara

CHP, 2024 yerel seçimleri için bu kez 35 seçim bölgesinden il ve ilçe belediye başkan adaylarını duyurdu. Aralarında büyükşehir belediyelerinin de yer aldığı 126 aday bulunuyor. 

CHP, Genel Başkanı Özgür Özel başkanlığında yerel seçimler için il ve ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Parti, önceki hafta 14 Aralık’ta 226 il ve ilçede belediye başkan adaylarını belirlemişti. Aralarında İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ankara adayı Mansur Yavaş, Balıkesir adayı Ahmet Akın, Bursa adayı Mustafa Bozbey, Bolu adayı Tanju Özcan‘ın da olduğu dördü büyükşehir belediyesi olmak üzere 226 seçim bölgesinde il ve ilçe belediye başkan adayları açıklanmıştı.

Bugün Genel Başkan Özgür Özel başkanlığında bugün yeniden toplanan CHP Parti Meclisi’nde (PM), 2024 yerel seçimleri için 35 seçim bölgesinden 126 il ve ilçe için belediye başkan adayları açıklandı. 

Parti Sözcüsü Deniz Yücel tarafından açıklanan adaylar dikkat çekti. Buna göre, 3 büyükşehirde Konya adayı İsmail Sonkaya, Manisa adayı Ferdi Zeyrek, Samsun adayı Cevat Öncü oldu.

Yücel, 6 ilden gösterilecek adayları da ayrıca açıkladı. Buna göre, Çanakkale adayı Muharrem Erkek, Kırşehir adayı Selahattin Ekicioğlu, Bartın adayı Muhammet Rıza Yalçınkaya, Amasya adayı Turgay Sevindi, Ardahan adayı Faruk Demir, Kütahya adayı Eyüp Kahveci oldu. Listede dikkat çekenlerden biri de ilçe bazında Yenimahalle’de Fethi Yaşar’ın adaylığı oldu.

CHP Parti Meclisi sonucu belirlenen 31 Mart 2024 Yerel Seçimi Aday Listesi

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir