Binance CEO’su Uyardı: Bu Altcoinleri Asla Almayın!

Binance CEO’su CZ, en son açıklamalarında, yüksek risk konusunda kripto yatırımcılarını uyarıyor ve güvenilir borsaları tercih etmeleri gerektiğini vurguluyor. CZ ayrıca bazı altcoin’lerin asla satın alınmaması gerektiğini söyledi.

Binance CEO’su, yanlışlıkla dolandırıcılara fırsat verdi

CZ’nin uyarısı aslında oldukça önemli bir konuya işaret ediyordu. Bazı dolandırıcılar, yatırımcıların ilgisini çekmek için ünlü kişilerin veya kurumların adını kullanarak çeşitli coin ve tokenleri pazarlıyor. CZ, Twitter kullanan kripto para yatırımcılarının bu kişiler tarafından hedef alınabileceğini söylüyor.

CZ’nin açıklamaları, kendisine yönetilen eleştirilerin üzerine geldi. Binance CEO’su, son zamanlarda Twitter’dan ‘4’ çağrısını destekleyen bazı takipçilerini geri takip ediyordu. Twitter’dan @HeyHoCrypto, CZ’nin bu hesapları gereksiz yere şişirdiğini öne sürdü…

Binance CEO’su, dün Twitter’dan, “Birkaç kişiyi 4 diye yanıtladıkları için “rastgele” takip ettim. Bunu yapan herkesi takip edemeyeceğim, özellikle de bunu söyledikten sonra. Topluluklarımıza katkıda bulunan pozitif insanları “rastgele” takip etmeye devam edeceğim” dedi.

Topluluğun endişesi, CZ’nin rastgele takip ettiği bu hesapların dolandırıcılık yapabileceğini öne sürüyor. CZ daha sonra endişeleri haklı buldu. Bir takip tweet’inde, “sonra takibi bırakıyorum Beni bilgilendiren birkaç kişi var” diye yazdı.

CZ, asla satın alınmaması gereken altcoin’leri vurguladı

CZ’nin uyarısıyla, bazı Twitter hesaplarının kripto para birimlerini piyasaya sürmek için CZ’nin adını kullanarak kullanıcıları hedef aldığı ortaya çıktı. CZ, bu hesapları takip etmeyi bırakarak kripto topluluğunu bu yüksek riskli meme projelerine girmemeleri konusunda uyarıyor. Ancak, bu konuda herhangi bir özel coin veya proje ismine yer vermedi.

Pepe Coin olabilir mi?

Pepe Coin (PEPE), son zamanlarda popülerliğini yeni bir meme projesi. 16 Nisan’da piyasaya sürülen PEPE, son üç günde, Shiba Inu ve Floki Inu rallilerine benzer şekilde yükseldi. Bu ralliler, diğer meme kripto para birimleri olan Dogelon Mars ve Baby Doge Coin gibi küçük piyasa kapasitesine sahip kripto para birimlerinin de kısa bir süre için patlamasına neden oldu.

Şu anda dolar 0.000000330 dolar civarında işlem gören PEPE, son üç günde neredeyse %900 ralli yaptı. PEPE’nin ani popülerliği, başka bir kripto para birimi olan Memetic/PepeCoin (MEME) üzerinde de etkili oldu. Fakat projenin arkasındaki ekiple ilgili ciddi endişeler söz konusu…

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, Pepe Coin’in trend haline gelmesinin ardından ortaya çıkan raporlar, proje ekibin coin’ler üzerindeki mutlak hâkimiyetini gösterdi. Bulgulara göre, Pepe’nin arkasındaki temel sözleşme bazı şüpheli işlevler içeriyor. Bu sözleşme işlevi, tokenin merkezsizliği ile ilgili endişeleri artırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir